Atrakcje

Atrakcje Rekreacyjne

Poddąbie to doskonałe miejsce do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Jest tu spokojnie, ponieważ nie dotarł tu gwar i hałas typowy dla popularnych kurortów. Zapewniamy dostęp do wielu rozmaitych sezonowych rozrywek zarówno dla osób lubiących wypoczynek aktywny, jak i dla miłośników spokojnego relaksu.

Czytaj więcej

Trasy rowerowe

Liczne imprezy (również międzynarodowe) organizowane przez cyklistów przyniosły naszej miejscowości przydomek "rowerowej stolicy Polski". Proponujemy kilka urokliwych tras rowerowych:

  • Dookoła jezioro Łebsko
  • Z Łeby do latarni Stilo
  • Dookoła jeziora Gardno
  • Smołdzino i okolice
  • Szlakiem zwiniętych torów
  • Poddąbie-Ustka-Poddąbie (czerwonym szlakiem)

Dokładne opisy niektórych tras oraz mapy przejazdu można znaleźć w książce "Przewodnik rowerowy po Polsce" wydawnictwa Pascal.

Poddąbie

Poddąbie to kameralna nadmorska osada usytuowana na leśnej polanie wśród bujnych lasów sosnowo-bukowych. Na stałe mieszka tu zaledwie ok. 30 osób.

Swój wyjątkowy charakter ten letni kurort zawdzięcza wyjątkowo rozległej plaży, której najszerszy odcinek wypada na wysokości Poddąbia, krystalicznie czystej wodzie i wysokiemu klifowi ze wspaniałym widokiem na morze.

Rodzice małych dzieci szczególnie cenią sobie kameralność Poddąbia. W osadzie jest tylko jedna ulica, dzięki czemu zagrożenia związane z ruchem drogowym są zminimalizowane.

Pod koniec 2014 r. w Poddąbiu powstał nowy ogólnodostępny plac zabaw. Wiele kolorowych huśtawek i zjeżdżalni zapewni dzieciom mnóstwo frajdy. Rodzice mogą w tym czasie odpocząć w sąsiadującej stacyjce rowerowej z grillem i miejscem na ognisko albo poćwiczyć na przylegającej do placu zabaw siłowni pod chmurką.

Wyjątkową zaletą Poddąbia, którą cenią sobie szczególnie osoby pragnące relaksu, jest brak natrętnej głośnej muzyki. Po godzinie 22:00 panuje błoga cisza, dzięki czemu Poddąbie wyróżnia się na tle innych nadmorskich kurortów.

Mimo że to mała miejscowość, baza gastronomiczna Poddąbie jest rozbudowana i zróżnicowana. Smakosze ceniący smak świeżej ryby powinni odwiedzić smażalnię „Chyba Ryba”. Amatorzy pizzy z pewnością docenią smakowite propozycje pizzy podawanej w tym samym miejscu. Zjeść tu można również tradycyjny obiad i pyszne sezonowe zupy (codziennie inną).
W Poddąbiu warto też zajrzeć do cukierni serwującej smakowite słodkości i różne rodzaje kawy oraz do zachwycających różnorodnością oferty lodziarni. Codzienne artykuły spożywcze, prasę i podstawowe kosmetyki można nabyć w świetnie zaopatrzonym sklepie spożywczym. 

Cykliści mogą skorzystać z usług miejscowej wypożyczalni rowerów, w której można także wypożyczyć gokarty.

Poddąbie to idealne miejsce do rodzinnego wypoczynku: inspirujące otoczenie wyzwala kreatywność i podsuwa nowe pomysły na wspólne spędzanie czasu, a kameralny charakter wioski sprzyja relaksowi i pozwala cieszyć oczy urodą natury.

Atrakcje Turystyczne

Ustka i Rowy - oba miejsca dzieli od Poddąbia 8 km spaceru plażą. Jeśli zatęsknimy za gwarem i imprezami masowymi, można wybrać się tam na wycieczkę pieszą, rowerową lub samochodową. Latem w Ustce liczne statki oferują wycieczki - można między innymi popłynąć stylowym galeonem (zdjęcia). Poza tym Ustka oferuje sezonowe atrakcje dla każdego: spacer po nadmorskiej promenadzie, odwiedzenie restauracji z lokalnymi przysmakami lub udział w sezonowych imprezach (np. pokazy sztucznych ogni, koncerty i festyny). Spragnieni mocniejszych wrażeń mogą zagrać w paintball (zdjęcia) lub wybrać się na dyskotekę. Z kolei Rowy to dawna wieś rybacka, a obecnie urokliwa miejscowość. Tuż za Rowami rozpoczyna się malownicza, wydmowa mierzeja oddzielająca od Bałtyku dawną zatokę morską, z której powstało jezioro Gardno. Poszukiwacze mocniejszych wrażeń mogą sprawdzić swoje umiejętności, ścigając się na quadach.

© COPYRIGHT ©2019, All rights reserved. site by jetdesign.pl

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.