background

Poddąbie

Poddąbie to kameralna nadmorska osada usytuowana na leśnej polanie wśród bujnych lasów sosnowo-bukowych. Na stałe mieszka tu zaledwie ok. 30 osób.

Swój wyjątkowy charakter ten letni kurort zawdzięcza wyjątkowo rozległej plaży, której najszerszy odcinek wypada na wysokości Poddąbia, krystalicznie czystej wodzie i wysokiemu klifowi ze wspaniałym widokiem na morze.

Rodzice małych dzieci szczególnie cenią sobie kameralność Poddąbia. W osadzie jest tylko jedna ulica, dzięki czemu zagrożenia związane z ruchem drogowym są zminimalizowane.

Pod koniec 2014 r. w Poddąbiu powstał nowy ogólnodostępny plac zabaw. Wiele kolorowych huśtawek i zjeżdżalni zapewni dzieciom mnóstwo frajdy. Rodzice mogą w tym czasie odpocząć w sąsiadującej stacyjce rowerowej z grillem i miejscem na ognisko albo poćwiczyć na przylegającej do placu zabaw siłowni pod chmurką.

Wyjątkową zaletą Poddąbia, którą cenią sobie szczególnie osoby pragnące relaksu, jest brak natrętnej głośnej muzyki. Po godzinie 22:00 panuje błoga cisza, dzięki czemu Poddąbie wyróżnia się na tle innych nadmorskich kurortów.

Mimo że to mała miejscowość, baza gastronomiczna Poddąbie jest rozbudowana i zróżnicowana. Smakosze ceniący smak świeżej ryby powinni odwiedzić smażalnię „Chata Rybaka”. Amatorzy pizzy z pewnością docenią smakowite propozycje pizzerii „Pomidor”. W obu tych miejscach może też zjeść tradycyjny obiad i pyszne sezonowe zupy (codziennie inną). Goście Domu nad Morzem mają w tych lokalach 10% zniżki na dania.
W Poddąbiu warto też zajrzeć do cukierni serwującej smakowite słodkości i różne rodzaje kawy oraz do zachwycających różnorodnością oferty lodziarni. Codzienne artykuły spożywcze, prasę i podstawowe kosmetyki można nabyć w świetnie zaopatrzonym sklepie spożywczym.

Cykliści mogą skorzystać z usług miejscowej wypożyczalni rowerów, w której można także wypożyczyć gokarty.

Poddąbie to idealne miejsce do rodzinnego wypoczynku: inspirujące otoczenie wyzwala kreatywność i podsuwa nowe pomysły na wspólne spędzanie czasu, a kameralny charakter wioski sprzyja relaksowi i pozwala cieszyć oczy urodą natury.

 

Plaża
Plaża
Plaża
Dzika plaża
Widok z klifu
Klif
Plac zabaw
Plac zabaw
Stacyjka rowero...
Sklep i cukiern...

2018  Dom nad Morzem